BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | No | - | |
[2] | Matthew Goodchild | Grey College Primary | No | - | |
- | Daniël Badenhorst | ZA | Fichardtpark High | Yes | Henk Van Der Post |
- | Juan-Pierre Crous | ZA | Jim Fouché High School | No | - |
- | Albert Liebenberg | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | Jannes KRAUSE | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | Orefenyeditse Mamabolo | Sol Plaatje University | No | - | |
- | Heindre Serfontein | ZA | Truida Kestell | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Henk Van Der Post | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-10-21 10:00am | A1 | FS TS - Court 9 |
Bogdan Mandic [1]
|
Orefenyeditse Mamabolo
|
6-1, 6-0 |
2022-10-21 10:00am | A2 | FS TS - Court 10 |
Juan-Pierre Crous
|
Albert Liebenberg
|
3-6, 2-6 |
2022-10-21 10:00am | A3 | FS TS - Court 11 |
Jannes KRAUSE
|
Heindre Serfontein
|
7-6(1), 6-2 |
2022-10-21 10:00am | A4 | FS TS - Court 12 |
Daniël Badenhorst
|
Matthew Goodchild [2]
|
5-7, 2-6 |
2022-10-21 1:45pm | A5 | FS TS - Court 1 |
Bogdan Mandic [1]
|
Albert Liebenberg
|
6-0, 6-0 |
2022-10-21 1:45pm | A6 | FS TS - Court 2 |
Jannes KRAUSE
|
Matthew Goodchild [2]
|
2-6, 4-6 |
2022-10-22 9:00am | A7 | FS TS - Court 9 |
Bogdan Mandic [1]
|
Matthew Goodchild [2]
|
6-4, 7-6(7) |
2022-10-22 9:00am | B1 | FS TS - Court 10 |
Albert Liebenberg
|
Jannes KRAUSE
|
4-6, 2-6 |
2022-10-21 1:45pm | C1 | FS TS - Court 3 |
Orefenyeditse Mamabolo
|
Juan-Pierre Crous
|
6-4, 5-7, 5-10 |
2022-10-21 1:45pm | C2 | FS TS - Court 4 |
Heindre Serfontein
|
Daniël Badenhorst
|
6-4, 6-1 |
2022-10-22 10:30am | C3 | FS TS - Court 11 |
Juan-Pierre Crous
|
Heindre Serfontein
|
1-6, 0-6 |
2022-10-22 9:00am | D1 | FS TS - Court 12 |
Orefenyeditse Mamabolo
|
Daniël Badenhorst
|
4-6, 5-7 |