BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Pieter Kotzé | ZA | Vlottenburg Tennisclub | No | - |
[2] | Matt Lekay | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | No | - |
[3] | Erick Heyns | ZA | Willem Postma Primary | No | - |
[4] | Ivan Beukes | ZA | Paarl Gymnasium High School | No | - |
[5] | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
[6] | Toit Malan | Curro Langebaan Primary | No | - | |
[7] | Simphiwe Ngwenya | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
[8] | Lindokuhle Gcwensa | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
[9] | Michaèl Bell | ZA | North West | No | - |
[10] | Benjamin Loots | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
[11] | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | No | - |
[12] | Fourie Vermeulen | ZA | Grey College Primary | No | - |
[13] | Calum Saayman | ZA | German Country Club | No | - |
[14] | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
[15] | Christiaan Campher | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
[16] | Alternate Alternate 2 | ZA | Yes | Bogdan Mandic | |
[17] | George Denysschen | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
[18] | Maksim Mihic | Sandton Sports Club | No | - | |
[19] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | No | - | |
[20] | Kamohelo Molapo | No | - | ||
[21] | Kei Badenhorst | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
[22] | Joshua Perry | St. Benedicts High | No | - | |
[23] | Adriaan Louis Fourie | Old Selbornian Club | No | - | |
[24] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | No | - | |
[25] | Thebe THITE | LS | Grey college | No | - |
[26] | Moeketsi MOKETE | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
[27] | Ronan Gorton | Meadowridge Tennis Club | No | - | |
[28] | Hanno Bouwer | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
[29] | Michael Young | GB | Plettenberg Bay Tennis Club | No | - |
[30] | Danie Van Jaarsveld | Great Tennis | No | - | |
[31] | Nicolai Paraian | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
[32] | Waldo de Beer | Rustenburg High | No | - | |
- | Dante Bolani | No | - | ||
- | Chrisstian VILJOEN | Bluewater Bay Primary | No | - | |
- | Kian Beeslaar | ZA | Hartebeespoort High | No | - |
- | Zander Gibhard | ZA | Gauteng Noord | No | - |
- | Jacques Hugo | Rustenburg High | No | - | |
- | Quintin Van Dyk | ZA | Rustenburg Primary | No | - |
- | RUAN DELPORT | Schweizer Reneke Primary | No | - | |
- | Hasina Ranaivo | North West | No | - | |
- | Jean Schoeman | ZA | Laerskool Park | No | - |
- | Daniël Badenhorst | ZA | Fichardtpark High | No | - |
- | Juan-Pierre Crous | ZA | Jim Fouché High School | No | - |
- | Christiaan Odendaal | ZA | Fichardtpark Laerskool | No | - |
- | SJ Odendaal | Fichardtpark Laerskool | No | - | |
- | Siyabulela Maswabi | Curro Bloemfontein | No | - | |
- | Heinrich Van Den Berg | ZA | Staatspresident Swart | No | - |
- | Alternate Alternate 4 | ZA | Yes | Ethan-David Richards | |
- | Jaydon JEFFRIES | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | ADAM BRICKMAN | ZA | Killarney Tennis Club | No | - |
- | Blessing Dube | ZA | No | - | |
- | Logan Boardman | Alberhart Tennis Club | No | - | |
- | Dalain Crous | Valhalla | No | - | |
- | Alfonso Botha | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
- | Zander van der Merwe | ZA | Hartbeespoort Tennis Club | No | - |
- | Hendrik du Preez | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Alexander Lategan | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Julian Lettenbauer | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Stèfan Schlenther | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Alec Nortier | Garsfontein Hoerskool | No | - | |
- | Matthew Nel | ZA | Afrikaanse Hoër Seunskool | No | - |
- | Jacques van Schalkwyk | ZA | No | - | |
- | Seth Copeland | Hillcrest Tennis Club | Yes | Alternate 1 | |
- | Kwanele Mpuma | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
- | Sean Wilson | Westville Boys High | No | - | |
- | Adam Tilbury | ZA | Laddsworth Primary School | No | - |
- | Righard Raath | ZA | Potchefstroom Gimnasium | No | - |
- | Reinard Stafford | Baillie Park Tennis Klub | No | - | |
- | Daniel Lugt | Pinelands Tennis Club | No | - | |
- | Connor ARMSTRONG | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Siphelele Nzama | ZA | Westridge Tennis Stadium | Yes | Cornelius Visagie |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Siphelele Nzama | |
- | Alternate Alternate 1 | ZA | Yes | Cornelius Visagie | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Ethan-David Richards | ZA | Curro School Serengeti | No | - |
[16] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | No | - | |
- | Cornelius Visagie | Tulbagh Tennis Club | Yes | Alternate Alternate 1 |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-03-31 9:00am | A7 | ORA - Court 1 |
Jacques van Schalkwyk
|
Kwanele Mpuma
|
3-6, 3-6 |
2023-03-31 9:00am | A10 | ORA - Court 2 |
Dalain Crous
|
Alfonso Botha
|
6-0, 6-0 |
2023-03-31 9:00am | A11 | ORA - Court 3 |
Quintin Van Dyk
|
Connor ARMSTRONG
|
0-6, 4-6 |
2023-03-31 9:00am | A43 | ORA - Court 4 |
Daniel Lugt
|
Stèfan Schlenther
|
6-3, 6-1 |
2023-03-31 9:00am | A59 | ORA - Court 5 |
Matthew Nel
|
Adam Tilbury
|
2-6, 1-6 |
2023-03-31 9:00am | A63 | ORA - Court 6 |
Seth Copeland
|
Sean Wilson
|
0-6, 1-6 |
2023-03-31 9:00am | A65 | ORA - Court 7 |
Pieter Kotzé [1]
|
Blessing Dube
|
6-1, 6-1 |
2023-03-31 9:00am | A66 | ORA - Court 8 |
Chrisstian VILJOEN
|
Kei Badenhorst [21]
|
7-5, 3-6, 6-0 |
2023-03-31 10:15am | A67 | ORA - Court 1 |
Thebe THITE [25]
|
Kian Beeslaar
|
6-2, 6-3 |
2023-03-31 2:00pm | A68 | ORA - Court 1 |
Kwanele Mpuma
|
Calum Saayman [13]
|
6-7, 2-6 |
2023-03-31 2:00pm | A69 | ORA - Court 2 |
Fourie Vermeulen [12]
|
Dalain Crous
|
6-2, 6-2 |
2023-03-31 2:00pm | A70 | ORA - Court 3 |
Connor ARMSTRONG
|
Danie Van Jaarsveld [30]
|
6-3, 7-5 |
2023-03-31 10:15am | A71 | ORA - Court 2 |
Ronan Gorton [27]
|
RUAN DELPORT
|
6-4, 6-3 |
2023-03-31 10:15am | A72 | ORA - Court 3 |
Alexander Lategan
|
Stefan Stieger [5]
|
0-6, 0-6 |
2023-03-31 10:15am | A73 | ORA - Court 4 |
Ivan Beukes [4]
|
Julian Lettenbauer
|
6-0, 6-0 |
2023-03-31 10:15am | A74 | ORA - Court 5 |
SJ Odendaal
|
Waldo de Beer [32]
|
1-6, 2-6 |
2023-03-31 10:15am | A75 | ORA - Court 6 |
Joshua Perry [22]
|
Jacques Hugo
|
6-0, 6-0 |
2023-03-31 10:15am | A76 | ORA - Court 7 |
Hasina Ranaivo
|
Christiaan Campher [15]
|
6-0, 6-2 |
2023-03-31 10:15am | A77 | ORA - Court 8 |
Michaèl Bell [9]
|
Jean Schoeman
|
6-0, 6-0 |
N/A | A78 | ORA - Court 1 |
Alternate Alternate 4
(Did not play)
|
George Denysschen [17]
|
Walkover |
2023-03-31 11:30am | A79 | ORA - Court 2 |
Adriaan Louis Fourie [23]
|
Logan Boardman
|
6-3, 7-6(3) |
2023-03-31 11:30am | A80 | ORA - Court 3 |
Righard Raath
|
Toit Malan [6]
|
1-6, 3-6 |
2023-03-31 11:30am | A81 | ORA - Court 4 |
Simphiwe Ngwenya [7]
|
Siyabulela Maswabi
|
6-0, 6-0 |
2023-03-31 11:30am | A82 | ORA - Court 5 |
Juan-Pierre Crous
|
Maksim Mihic [18]
|
0-6, 0-6 |
2023-03-31 11:30am | A83 | ORA - Court 6 |
Nicolai Paraian [31]
|
Christiaan Odendaal
|
6-0, 6-0 |
N/A | A84 | ORA - Court 7 |
Heinrich Van Den Berg
|
Alternate Alternate 2 [16]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-03-31 11:30am | A85 | ORA - Court 8 |
Reuben Lerm [11]
|
Zander van der Merwe
|
6-1, 6-0 |
2023-03-31 2:00pm | A86 | ORA - Court 4 |
Daniel Lugt
|
Hanno Bouwer [28]
|
1-6, 3-6 |
2023-03-31 12:45pm | A87 | ORA - Court 1 |
Kamohelo Molapo [20]
|
Reinard Stafford
|
6-0, 6-1 |
2023-03-31 12:45pm | A88 | ORA - Court 2 |
Zander Gibhard
|
Erick Heyns [3]
|
0-6, 0-6 |
2023-03-31 12:45pm | A89 | ORA - Court 3 |
Lindokuhle Gcwensa [8]
|
Daniël Badenhorst
|
6-1, 6-1 |
2023-03-31 12:45pm | A90 | ORA - Court 4 |
Jaydon JEFFRIES
|
Nhlakanipho NGWENYA [24]
|
0-6, 1-6 |
2023-03-31 12:45pm | A91 | ORA - Court 5 |
Moeketsi MOKETE [26]
|
Dante Bolani
|
6-1, 6-0 |
2023-03-31 12:45pm | A92 | ORA - Court 6 |
ADAM BRICKMAN
|
Benjamin Loots [10]
|
6-3, 0-6, 2-6 |
2023-03-31 12:45pm | A93 | ORA - Court 7 |
Niel Erasmus [14]
|
Hendrik du Preez
|
6-3, 6-3 |
2023-03-31 2:00pm | A94 | ORA - Court 5 |
Adam Tilbury
|
Rhys Vorwerk [19]
|
3-6, 4-6 |
2023-03-31 12:45pm | A95 | ORA - Court 8 |
Michael Young [29]
|
Alec Nortier
|
6-2, 6-2 |
2023-03-31 2:00pm | A96 | ORA - Court 6 |
Sean Wilson
|
Matt Lekay [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-01 9:00am | A97 | ORA - Court 1 |
Pieter Kotzé [1]
|
Chrisstian VILJOEN
|
6-1, 6-2 |
2023-04-01 9:00am | A98 | ORA - Court 2 |
Thebe THITE [25]
|
Calum Saayman [13]
|
2-6, 7-6(4), 2-6 |
2023-04-01 9:00am | A99 | ORA - Court 3 |
Fourie Vermeulen [12]
|
Connor ARMSTRONG
|
6-2, 7-6(3) |
2023-04-01 9:00am | A100 | ORA - Court 4 |
Ronan Gorton [27]
|
Stefan Stieger [5]
|
6-7(4), 2-6 |
2023-04-01 9:00am | A101 | ORA - Court 5 |
Ivan Beukes [4]
|
Waldo de Beer [32]
|
6-1, 6-3 |
2023-04-01 9:00am | A102 | ORA - Court 6 |
Joshua Perry [22]
|
Hasina Ranaivo
|
2-6, 6-7(4) |
2023-04-01 9:00am | A103 | ORA - Court 7 |
Michaèl Bell [9]
|
George Denysschen [17]
|
6-4, 6-3 |
2023-04-01 9:00am | A104 | ORA - Court 8 |
Adriaan Louis Fourie [23]
|
Toit Malan [6]
|
1-6, 1-6 |
2023-04-01 10:15am | A105 | ORA - Court 1 |
Simphiwe Ngwenya [7]
|
Maksim Mihic [18]
|
1-6, 6-4, 2-6 |
2023-04-01 10:15am | A106 | ORA - Court 2 |
Nicolai Paraian [31]
|
Heinrich Van Den Berg
|
6-1, 6-0 |
2023-04-01 10:15am | A107 | ORA - Court 3 |
Reuben Lerm [11]
|
Hanno Bouwer [28]
|
6-3, 6-4 |
2023-04-01 10:15am | A108 | ORA - Court 4 |
Kamohelo Molapo [20]
|
Erick Heyns [3]
|
3-6, 3-6 |
2023-04-01 10:15am | A109 | ORA - Court 5 |
Lindokuhle Gcwensa [8]
|
Nhlakanipho NGWENYA [24]
|
4-6, 6-2, 6-1 |
2023-04-01 10:15am | A110 | ORA - Court 6 |
Moeketsi MOKETE [26]
|
Benjamin Loots [10]
|
6-3, 6-4 |
2023-04-01 10:15am | A111 | ORA - Court 7 |
Niel Erasmus [14]
|
Rhys Vorwerk [19]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-01 10:15am | A112 | ORA - Court 8 |
Michael Young [29]
|
Matt Lekay [2]
|
5-7, 3-6 |
2023-04-02 9:00am | A113 | ORA - Court 1 |
Pieter Kotzé [1]
|
Calum Saayman [13]
|
6-2, 6-2 |
2023-04-02 9:00am | A114 | ORA - Court 2 |
Fourie Vermeulen [12]
|
Stefan Stieger [5]
|
6-3, 6-2 |
2023-04-02 9:00am | A115 | ORA - Court 3 |
Ivan Beukes [4]
|
Hasina Ranaivo
|
4-6, 6-7(4) |
2023-04-02 9:00am | A116 | ORA - Court 4 |
Michaèl Bell [9]
|
Toit Malan [6]
|
6-2, 6-4 |
2023-04-02 9:00am | A117 | ORA - Court 5 |
Maksim Mihic [18]
|
Nicolai Paraian [31]
|
6-4, 6-1 |
2023-04-02 9:00am | A118 | ORA - Court 6 |
Reuben Lerm [11]
|
Erick Heyns [3]
|
7-5, 2-6, 4-6 |
2023-04-02 9:00am | A119 | ORA - Court 7 |
Lindokuhle Gcwensa [8]
|
Moeketsi MOKETE [26]
|
7-5, 3-6, 3-6 |
2023-04-02 9:00am | A120 | ORA - Court 8 |
Rhys Vorwerk [19]
|
Matt Lekay [2]
|
3-6, 0-6 |
2023-04-03 9:00am | A121 | ORA - Court 1 |
Pieter Kotzé [1]
|
Fourie Vermeulen [12]
|
6-0, 6-3 |
2023-04-03 9:00am | A122 | ORA - Court 2 |
Hasina Ranaivo
|
Michaèl Bell [9]
|
3-6, 4-6 |
2023-04-03 9:00am | A123 | ORA - Court 3 |
Maksim Mihic [18]
|
Erick Heyns [3]
|
4-6, 6-2, 6-0 |
2023-04-03 9:00am | A124 | ORA - Court 4 |
Moeketsi MOKETE [26]
|
Matt Lekay [2]
|
5-7, 2-6 |
2023-04-04 9:00am | A125 | FS TS - Court 11 |
Pieter Kotzé [1]
|
Michaèl Bell [9]
|
6-2, 6-2 |
2023-04-04 9:00am | A126 | FS TS - Court 12 |
Maksim Mihic [18]
|
Matt Lekay [2]
|
6-3, 6-4 |
2023-04-05 10:15am | A127 | FS TS - Court 12 |
Pieter Kotzé [1]
|
Maksim Mihic [18]
|
4-6, 6-7(4) |
2023-04-05 9:00am | B1 | ORA - Court 1 |
Michaèl Bell [9]
|
Matt Lekay [2]
|
6-2, 6-3 |
2023-04-04 9:00am | C1 | ORA - Court 1 |
Fourie Vermeulen [12]
|
Hasina Ranaivo
|
0-6, 4-6 |
2023-04-04 9:00am | C2 | ORA - Court 2 |
Erick Heyns [3]
|
Moeketsi MOKETE [26]
|
6-2, 3-6, 7-10 |
2023-04-04 9:00am | C3 | ORA - Court 2 |
Hasina Ranaivo
|
Moeketsi MOKETE [26]
|
5-7, 1-6 |
2023-04-04 9:00am | D1 | ORA - Court 3 |
Fourie Vermeulen [12]
|
Erick Heyns [3]
|
6-3, 4-6, 10-6 |
2023-04-03 9:00am | E1 | ORA - Court 5 |
Calum Saayman [13]
|
Stefan Stieger [5]
|
2-6, 2-6 |
2023-04-03 9:00am | E2 | ORA - Court 6 |
Ivan Beukes [4]
|
Toit Malan [6]
|
6-3, 5-7, 9-11 |
2023-04-03 9:00am | E3 | ORA - Court 7 |
Nicolai Paraian [31]
|
Reuben Lerm [11]
|
7-5, 6-2 |
2023-04-03 9:00am | E4 | ORA - Court 8 |
Lindokuhle Gcwensa [8]
|
Rhys Vorwerk [19]
|
6-0, 6-3 |
2023-04-04 9:00am | E5 | ORA - Court 3 |
Stefan Stieger [5]
|
Toit Malan [6]
|
1-6, 2-6 |
2023-04-04 9:00am | E6 | ORA - Court 4 |
Nicolai Paraian [31]
|
Lindokuhle Gcwensa [8]
|
4-6, 7-5, 10-8 |
2023-04-04 9:00am | E7 | ORA - Court 4 |
Toit Malan [6]
|
Nicolai Paraian [31]
|
7-6, 6-2 |
2023-04-04 9:00am | F1 | ORA - Court 5 |
Stefan Stieger [5]
|
Lindokuhle Gcwensa [8]
|
2-6, 4-6 |
2023-04-04 9:00am | G1 | ORA - Court 5 |
Calum Saayman [13]
|
Ivan Beukes [4]
|
0-6, 1-6 |
N/A | G2 | ORA - Court 6 |
Reuben Lerm [11]
(Did not play)
|
Rhys Vorwerk [19]
|
Walkover |
2023-04-05 9:00am | G3 | ORA - Court 6 |
Ivan Beukes [4]
|
Rhys Vorwerk [19]
|
2-6, 6-2, 10-7 |
2023-04-02 10:15am | I1 | ORA - Court 1 |
Chrisstian VILJOEN
|
Thebe THITE [25]
|
6-1, 6-2 |
2023-04-02 10:15am | I2 | ORA - Court 2 |
Connor ARMSTRONG
|
Ronan Gorton [27]
|
6-4, 4-6, 5-10 |
2023-04-02 10:15am | I3 | ORA - Court 3 |
Waldo de Beer [32]
|
Joshua Perry [22]
|
1-6, 1-6 |
2023-04-02 10:15am | I4 | ORA - Court 4 |
George Denysschen [17]
|
Adriaan Louis Fourie [23]
|
6-0, 6-3 |
2023-04-02 10:15am | I5 | ORA - Court 5 |
Simphiwe Ngwenya [7]
|
Heinrich Van Den Berg
|
6-0, 6-0 |
2023-04-02 10:15am | I6 | ORA - Court 6 |
Hanno Bouwer [28]
|
Kamohelo Molapo [20]
|
6-2, 6-3 |
2023-04-02 10:15am | I7 | ORA - Court 7 |
Nhlakanipho NGWENYA [24]
|
Benjamin Loots [10]
|
6-1, 6-0 |
2023-04-02 10:15am | I8 | ORA - Court 8 |
Niel Erasmus [14]
|
Michael Young [29]
|
6-2, 1-6, 5-10 |
2023-04-03 10:15am | I9 | ORA - Court 1 |
Chrisstian VILJOEN
|
Ronan Gorton [27]
|
6-3, 6-3 |
2023-04-03 10:15am | I10 | ORA - Court 2 |
Joshua Perry [22]
|
George Denysschen [17]
|
7-5, 6-3 |
2023-04-03 10:15am | I11 | ORA - Court 3 |
Simphiwe Ngwenya [7]
|
Hanno Bouwer [28]
|
6-3, 6-1 |
2023-04-03 10:15am | I12 | ORA - Court 4 |
Nhlakanipho NGWENYA [24]
|
Michael Young [29]
|
6-3, 3-6, 7-10 |
N/A | I13 | ORA - Court 7 |
Chrisstian VILJOEN
(Did not play)
|
Joshua Perry [22]
|
Walkover |
2023-04-04 9:00am | I14 | ORA - Court 8 |
Simphiwe Ngwenya [7]
|
Michael Young [29]
|
6-4, 6-2 |
2023-04-04 3:15pm | I15 | ORA - Court 3 |
Joshua Perry [22]
|
Simphiwe Ngwenya [7]
|
2-6, 1-6 |
N/A | J1 | ORA - Court 4 |
Chrisstian VILJOEN
(Did not play)
|
Michael Young [29]
|
Walkover |
2023-04-04 10:15am | K1 | ORA - Court 1 |
Ronan Gorton [27]
|
George Denysschen [17]
|
5-7, 1-6 |
2023-04-04 10:15am | K2 | ORA - Court 2 |
Hanno Bouwer [28]
|
Nhlakanipho NGWENYA [24]
|
1-6, 7-5, 10-7 |
2023-04-04 2:00pm | K3 | ORA - Court 3 |
George Denysschen [17]
|
Hanno Bouwer [28]
|
6-2, 6-1 |
2023-04-04 2:00pm | L1 | ORA - Court 4 |
Ronan Gorton [27]
|
Nhlakanipho NGWENYA [24]
|
3-6, 5-7 |
2023-04-03 10:15am | M1 | ORA - Court 5 |
Thebe THITE [25]
|
Connor ARMSTRONG
|
6-2, 7-5 |
2023-04-03 10:15am | M2 | ORA - Court 6 |
Waldo de Beer [32]
|
Adriaan Louis Fourie [23]
|
6-4, 2-6, 10-6 |
2023-04-03 10:15am | M3 | ORA - Court 7 |
Heinrich Van Den Berg
|
Kamohelo Molapo [20]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-03 10:15am | M4 | ORA - Court 8 |
Benjamin Loots [10]
|
Niel Erasmus [14]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-04 10:15am | M5 | ORA - Court 3 |
Thebe THITE [25]
|
Waldo de Beer [32]
|
6-2, 7-5 |
2023-04-04 10:15am | M6 | ORA - Court 4 |
Kamohelo Molapo [20]
|
Niel Erasmus [14]
|
6-3, 1-6, 10-5 |
2023-04-04 2:00pm | M7 | ORA - Court 5 |
Thebe THITE [25]
|
Kamohelo Molapo [20]
|
1-6, 3-6 |
2023-04-04 2:00pm | N1 | ORA - Court 6 |
Waldo de Beer [32]
|
Niel Erasmus [14]
|
3-6, 3-6 |
2023-04-04 10:15am | O1 | ORA - Court 5 |
Connor ARMSTRONG
|
Adriaan Louis Fourie [23]
(Ret.)
|
6-2, 1-1 Retired |
2023-04-04 10:15am | O2 | ORA - Court 6 |
Heinrich Van Den Berg
|
Benjamin Loots [10]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-04 10:15am | O3 | ORA - Court 6 |
Connor ARMSTRONG
|
Benjamin Loots [10]
|
2-6, 4-6 |
2023-04-01 11:30am | Q1 | ORA - Court 1 |
Blessing Dube
|
Kei Badenhorst [21]
|
3-6, 3-6 |
2023-04-01 11:30am | Q2 | ORA - Court 2 |
Kian Beeslaar
|
Kwanele Mpuma
|
3-6, 0-6 |
2023-04-01 11:30am | Q3 | ORA - Court 3 |
Dalain Crous
|
Danie Van Jaarsveld [30]
|
5-7, 3-6 |
2023-04-01 11:30am | Q4 | ORA - Court 4 |
RUAN DELPORT
|
Alexander Lategan
|
6-0, 6-0 |
2023-04-01 11:30am | Q5 | ORA - Court 5 |
Julian Lettenbauer
|
SJ Odendaal
|
2-6, 1-6 |
2023-04-01 11:30am | Q6 | ORA - Court 6 |
Jacques Hugo
|
Christiaan Campher [15]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-01 11:30am | Q8 | ORA - Court 8 |
Logan Boardman
|
Righard Raath
|
3-6, 4-6 |
2023-04-01 11:30am | Q9 | Mun - Court 2 |
Siyabulela Maswabi
|
Juan-Pierre Crous
|
1-6, 0-6 |
2023-04-01 11:30am | Q11 | Mun - Court 4 |
Zander van der Merwe
|
Daniel Lugt
|
2-6, 1-6 |
2023-04-01 11:30am | Q12 | Mun - Court 5 |
Reinard Stafford
|
Zander Gibhard
|
2-6, 3-6 |
2023-04-01 11:30am | Q13 | Mun - Court 6 |
Daniël Badenhorst
|
Jaydon JEFFRIES
|
2-6, 1-6 |
2023-04-01 11:30am | Q14 | Mun - Court 7 |
Dante Bolani
|
ADAM BRICKMAN
|
6-2, 6-1 |
2023-04-01 11:30am | Q15 | Mun - Court 8 |
Hendrik du Preez
|
Adam Tilbury
|
0-6, 1-6 |
2023-04-01 11:30am | Q16 | ORA - Court 7 |
Alec Nortier
|
Sean Wilson
|
4-6, 6-7(4) |
2023-04-02 11:30am | Q17 | ORA - Court 1 |
Kei Badenhorst [21]
|
Kwanele Mpuma
|
6-4, 6-0 |
2023-04-02 11:30am | Q18 | ORA - Court 2 |
Danie Van Jaarsveld [30]
|
RUAN DELPORT
|
0-6, 0-6 |
2023-04-02 11:30am | Q19 | ORA - Court 3 |
SJ Odendaal
|
Christiaan Campher [15]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-02 11:30am | Q20 | ORA - Court 4 |
Jean Schoeman
|
Righard Raath
|
1-6, 1-6 |
2023-04-02 11:30am | Q21 | ORA - Court 5 |
Juan-Pierre Crous
|
Christiaan Odendaal
|
6-1, 6-2 |
2023-04-02 11:30am | Q22 | ORA - Court 6 |
Daniel Lugt
|
Zander Gibhard
|
6-2, 6-0 |
2023-04-02 11:30am | Q23 | ORA - Court 7 |
Jaydon JEFFRIES
|
Dante Bolani
|
5-7, 3-6 |
2023-04-02 11:30am | Q24 | ORA - Court 8 |
Adam Tilbury
|
Sean Wilson
|
6-1, 6-4 |
2023-04-03 11:30am | Q25 | ORA - Court 1 |
Kei Badenhorst [21]
|
RUAN DELPORT
|
2-6, 3-6 |
2023-04-03 11:30am | Q26 | ORA - Court 2 |
Christiaan Campher [15]
|
Righard Raath
|
6-2, 2-6, 10-7 |
2023-04-03 11:30am | Q27 | ORA - Court 3 |
Juan-Pierre Crous
|
Daniel Lugt
|
2-6, 3-6 |
2023-04-03 11:30am | Q28 | ORA - Court 4 |
Dante Bolani
|
Adam Tilbury
|
2-6, 3-6 |
2023-04-04 10:15am | Q29 | ORA - Court 7 |
RUAN DELPORT
|
Christiaan Campher [15]
|
3-6, 6-4, 4-10 |
2023-04-04 10:15am | Q30 | ORA - Court 8 |
Daniel Lugt
|
Adam Tilbury
|
3-6, 5-7 |
2023-04-04 10:15am | Q31 | ORA - Court 8 |
Christiaan Campher [15]
|
Adam Tilbury
(Ret.)
|
6-1, 2-0 Retired |
2023-04-04 10:00am | R1 | ORA - Court 1 |
RUAN DELPORT
|
Daniel Lugt
|
6-2, 6-1 |
2023-04-04 11:30am | S1 | ORA - Court 1 |
Kei Badenhorst [21]
|
Righard Raath
|
1-6, 4-6 |
2023-04-04 11:30am | S2 | ORA - Court 2 |
Juan-Pierre Crous
|
Dante Bolani
|
3-6, 0-6 |
2023-04-04 2:00pm | S3 | ORA - Court 1 |
Righard Raath
|
Dante Bolani
|
7-5, 1-6, 10-7 |
2023-04-04 2:00pm | T1 | ORA - Court 2 |
Kei Badenhorst [21]
|
Juan-Pierre Crous
|
6-3, 6-0 |
2023-04-03 11:30am | U1 | ORA - Court 5 |
Kwanele Mpuma
|
Danie Van Jaarsveld [30]
|
7-6(5), 6-3 |
2023-04-03 11:30am | U2 | ORA - Court 6 |
SJ Odendaal
|
Jean Schoeman
|
1-6, 2-6 |
2023-04-03 11:30am | U3 | ORA - Court 7 |
Christiaan Odendaal
|
Zander Gibhard
|
2-6, 6-1, 1-10 |
2023-04-03 11:30am | U4 | ORA - Court 8 |
Jaydon JEFFRIES
|
Sean Wilson
|
5-7, 6-4, 10-7 |
2023-04-04 11:30am | U5 | ORA - Court 3 |
Kwanele Mpuma
|
Jean Schoeman
|
7-6(2), 6-0 |
2023-04-04 11:30am | U6 | ORA - Court 4 |
Zander Gibhard
|
Jaydon JEFFRIES
|
4-6, 0-6 |
N/A | U7 | ORA - Court 4 |
Kwanele Mpuma
|
Jaydon JEFFRIES
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-05 9:00am | V1 | ORA - Court 5 |
Jean Schoeman
|
Zander Gibhard
|
6-0, 6-2 |
2023-04-04 11:30am | W1 | ORA - Court 5 |
Danie Van Jaarsveld [30]
|
SJ Odendaal
|
6-0, 6-0 |
2023-04-04 11:30am | W2 | ORA - Court 6 |
Christiaan Odendaal
|
Sean Wilson
|
3-6, 1-6 |
2023-04-05 9:00am | W3 | ORA - Court 4 |
Danie Van Jaarsveld [30]
|
Sean Wilson
|
6-0, 6-7(4), 9-11 |
2023-04-05 9:00am | X1 | ORA - Court 7 |
SJ Odendaal
|
Christiaan Odendaal
|
3-6, 3-6 |
2023-04-02 12:45pm | Y1 | ORA - Court 1 |
Blessing Dube
|
Kian Beeslaar
|
6-2, 6-3 |
2023-04-02 12:45pm | Y2 | ORA - Court 2 |
Dalain Crous
|
Alexander Lategan
|
6-2, 6-2 |
2023-04-02 12:45pm | Y3 | ORA - Court 3 |
Julian Lettenbauer
|
Jacques Hugo
|
6-3, 6-2 |
2023-04-02 12:45pm | Y6 | ORA - Court 4 |
Zander van der Merwe
|
Reinard Stafford
|
6-1, 6-1 |
2023-04-02 12:45pm | Y7 | ORA - Court 5 |
Daniël Badenhorst
|
ADAM BRICKMAN
|
2-6, 2-6 |
2023-04-02 12:45pm | Y8 | ORA - Court 6 |
Hendrik du Preez
|
Alec Nortier
|
2-6, 6-2, 8-10 |
2023-04-03 12:45pm | Y9 | ORA - Court 1 |
Blessing Dube
|
Dalain Crous
|
6-0, 3-6, 10-7 |
2023-04-03 12:45pm | Y10 | ORA - Court 2 |
Julian Lettenbauer
|
Logan Boardman
|
0-6, 1-6 |
2023-04-03 12:45pm | Y11 | ORA - Court 3 |
Siyabulela Maswabi
|
Zander van der Merwe
|
2-6, 1-6 |
2023-04-03 12:45pm | Y12 | ORA - Court 4 |
ADAM BRICKMAN
|
Alec Nortier
|
6-2, 6-1 |
2023-04-04 11:30am | Y13 | ORA - Court 7 |
Blessing Dube
|
Logan Boardman
|
1-6, 6-3, 10-6 |
2023-04-04 11:30am | Y14 | ORA - Court 8 |
Zander van der Merwe
|
ADAM BRICKMAN
|
6-4, 4-6, 7-10 |
2023-04-04 3:15pm | Y15 | ORA - Court 1 |
Blessing Dube
|
ADAM BRICKMAN
|
5-7, 7-6(3), 6-10 |
N/A | Z1 | ORA - Court 2 |
Logan Boardman
(Did not play)
|
Zander van der Merwe
|
Walkover |
2023-04-04 12:45pm | AA1 | ORA - Court 1 |
Dalain Crous
|
Julian Lettenbauer
|
6-2, 6-3 |
2023-04-04 12:45pm | AA2 | ORA - Court 2 |
Siyabulela Maswabi
|
Alec Nortier
|
1-6, 1-6 |
2023-04-05 9:00am | AA3 | ORA - Court 2 |
Dalain Crous
|
Alec Nortier
|
5-7, 1-6 |
2023-04-05 9:00am | AB1 | ORA - Court 3 |
Julian Lettenbauer
|
Siyabulela Maswabi
|
3-6, 0-6 |
2023-04-03 12:45pm | AC1 | ORA - Court 5 |
Kian Beeslaar
|
Alexander Lategan
|
6-0, 6-0 |
2023-04-03 12:45pm | AC4 | ORA - Court 6 |
Daniël Badenhorst
|
Hendrik du Preez
|
4-6, 3-6 |
2023-04-04 12:45pm | AC5 | ORA - Court 3 |
Kian Beeslaar
|
Jacques Hugo
|
6-1, 6-3 |
2023-04-04 12:45pm | AC6 | ORA - Court 4 |
Reinard Stafford
|
Hendrik du Preez
|
2-6, 0-6 |
2023-04-04 2:00pm | AC7 | ORA - Court 7 |
Kian Beeslaar
|
Hendrik du Preez
|
4-6, 2-6 |
2023-04-04 2:00pm | AD1 | ORA - Court 8 |
Jacques Hugo
|
Reinard Stafford
|
1-6, 3-6 |
2023-04-05 9:00am | AE3 | ORA - Court 8 |
Alexander Lategan
|
Daniël Badenhorst
|
2-6, 0-6 |
2023-04-01 11:30am | AG35 | Mun - Court 3 |
Alfonso Botha
|
Quintin Van Dyk
|
1-6, 5-7 |
2023-04-02 12:45pm | AG56 | ORA - Court 7 |
Matthew Nel
|
Seth Copeland
|
6-2, 6-2 |
2023-04-03 12:45pm | AG57 | ORA - Court 7 |
Jacques van Schalkwyk
|
Quintin Van Dyk
|
3-6, 4-6 |
2023-04-04 12:45pm | AG62 | ORA - Court 5 |
Stèfan Schlenther
|
Matthew Nel
|
4-6, 2-6 |
2023-04-04 12:45pm | AG63 | ORA - Court 7 |
Quintin Van Dyk
|
Matthew Nel
|
6-4, 6-2 |